MŁODE GŁOWY x BohaterON: Lekcja historii w połączeniu z zadbaniem o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży!
Projekt MŁODE GŁOWY połączył siły z BohaterON – włącz historię!*, aby wspólnie stworzyć wyjątkową, bezpłatną inicjatywę edukacyjną skierowaną do szkół i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. W tej edycji, przypadającej w roku okrągłej, 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, stawiamy na połączenie wiedzy historycznej z tematami ważnymi dla współczesnych młodych ludzi, szczególnie dbając o ich dobrostan emocjonalny.
Podstawą każdego scenariusza są historie bohaterów jednego podwórka, autorstwa Magdaleny Górskiej. Opowiadania, przygotowane dla różnych grup wiekowych, subtelnie łączą współczesne wyzwania młodzieży z pamięcią o wydarzeniach z przeszłości. W tegorocznej edycji, jako projekt MŁODE GŁOWY, dodatkowo zadbaliśmy o to, by każde opowiadanie i scenariusz zajęć uwzględniały również aspekty emocjonalne.
W ramach „Kwadransa dla MŁODYCH GŁÓW” psycholożka Joanna Szulc przygotowała wskazówki i zadania, które pomogą nauczycielom i nauczycielkom bezpiecznie rozmawiać z uczniami na trudne tematy, wspierając ich w radzeniu sobie z emocjami i wyzwaniami codzienności.
Udział w projekcie jest bezpłatny i prosty – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przeprowadzić lekcje na podstawie udostępnionych materiałów: https://bohateronwtwojejszkole.pl/zglos-placowke.
Po zakończeniu akcji, wypełnienie krótkiego elektronicznego sprawozdania gwarantuje otrzymanie dyplomów dla szkoły i koordynatorów, potwierdzających udział w projekcie.
*BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. BohaterON w Twojej Szkole to natomiast działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży.
Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.